top of page

Hakkımızda

İyilik İçin İnsani Yardım ve GIDA BANKACILIĞI Derneği; daha evvelden farklı yardım kuruluşlarında da görev almış bir grup yardım gönüllüsü tarafından "İyilik için" insanlığa ve tüm yaradılmışlara faydalı olmak düsturu ile İzmir de kurulmuştur.

 

Ülkemizde ve diğer ülkelerde meydana gelen afet, savaş ve olağan zamanlarda ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim, sağlık, eğitim, yakacak, kira, barınma, evlenme, yuva kurma, iş kurma, konut ve sair bütün hususlarda ayni, nakdi her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmaktır.

 

Ayrıca Derneğimiz Toplumun menfaatine olacak her türlü faaliyeti destekleyecek çalışmalar yapmaktır. İhtiyaç sahiplerine gıda, giyim, temizlik malzemesi, iş kurma, yakacak, kira, barınma, konut, ev eşyası vesaire yardımlar yapar. Bu kapsamda gıda bankacılığı aracılığı ile  yardımları kabul eder bu yardımları ihtiyaç sahiplerine dağıtır.

 

Kimsesiz, dul, yetim, öksüz, sokak çocukları, sokakta kalmış veya sokakta yaşayan her yaşta insanı, yurdundan ayrı kalmışları, mültecileri, yolda kalmışları himaye eder ve her türlü ayni ve nakdi yardım yapar. Sağlık yardımına ihtiyacı olan fakir hastaları tedavi ettirir, doğum, hastalık ve kaza hallerinde her türlü ilaç, medikal malzeme ve tedavi masraflarına katkıda bulunur. Yurt içinde ve yurt dışında tedavilerini yaptırır.

bottom of page